Profesjonalne stylizowanie paznokci – co powinna mieć wartościowa manikiurzystka?

Kochasz malować paznokcie? Twoja miłość jest ta wielka, że malujesz pazurki nie tylko sobie, ale również mamie, cioci, siostrze i koleżankom? Może czas, aby zająć się tym profesjonalnie? Jeśli przyznałaś nam rację i od dłuższego czasu myślisz, aby zająć się tym profesjonalnie, przyszedł czas, abyś do końca przeczytała nasz artykuł. Opowiemy Ci o nim, w co warto zainwestować, aby zdobienie i malowanie paznokci stało się dla Ciebie dochodowym biznesem. Jesteś ciekawa, co mamy do powiedzenia?

Przede wszystkim odpowiednia wiedza

Choć malowaniem paznokci możesz zajmować się już któryś rok, nie oznacza to, że wiesz wszystko na ten temat. Ba, może okazać się, że przez wiele lat źle przeprowadzasz każdą stylizację. Dlatego też tak ważne jest, abyś profesjonalną drogę rozpoczęła od kursów podstawowych i uzupełniających, które pozwolą Ci zdobyć niezbędną wiedzę na temat, który Cię interesuje. Z takiego kursu dowiesz się nie tylko, jak zdobić paznokcie, ale również jak przestrzegać BHP, czy jak wyposażyć swoje miejsce pracy. A jeśli o nie chodzi, poniżej uchylimy rąbka tajemnicy. Choć na rynku istnieje wiele zestawów startowych, nie ulega wątpliwości, że te mogą nie sprawdzić się w profesjonalnym salonie. Dlatego też, jeśli podjęłaś decyzję o założeniu działalności związanej ze stylizacja paznokci, poza kosztem kursów, musisz ponieść koszt sprzętu, w skład którego wchodzą m.in.:

  1. lampa, która będzie stała stabilnie na biurku;
  2. odpowiednie oświetlenie, które jest niezwykle ważne podczas zdobienia i malowania paznokci;
  3. frezarka, dzięki której idealnie przygotujesz paznokcie do stylizacji;
  4. cążki, które są niezbędnym narzędziem wspomagającym usunięcie niepotrzebnego naskórka;
  5. sterylizator – przyznamy się, że od tego powinniśmy zacząć; na zajęciach z BHP z pewnością wspominano, że to on powinien zająć w salonie honorowe miejsce; musisz pamiętać, że higiena to podstawa;
  6. lakiery, cleaner, aceton, bazę, top, przyrządy do stylizacji, naklejki, żele, akryle – czyli wszystko to, bez czego nie może udać się stylizacja paznokci.

Powyższe narzędzia to nie wszystko. Sama jednak musisz zdecydować, czego tak naprawdę potrzebujesz. My wymieniliśmy tylko podstawowe rzeczy, bez których nie będziesz mogła rozpocząć pracy.