Jakie szkolenia powinna przejść osoba, która chce zostać profesjonalną stylistką paznokci?

Choć do przeprowadzenia zabiegu stylizacji paznokci wystarczy kurs podstawowy, nie ulega wątpliwości, że jeśli chcesz być najlepszą stylistką w okolicy, powinnaś również pomyśleć o kolejnych kursach, które pozwolą Ci wykonywać zdobienie i malowanie paznokci na jak najwyższym poziomie. W ostatnim artykule wspominaliśmy, czego możecie dowiedzieć się z kursu podstawowego. Dziś chcielibyśmy zagłębić się bardziej w temat i określić, co może dać Wam kurs doszkalający, mówiący o manicure hybrydowym oraz żelu i akrylach. Jesteście ciekawe, co mamy do powiedzenia? Zachęcamy do lektury.

Manicure hybrydowy, akryl, żele

Niepodważalnym faktem jest, że manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych stylizacji. Nic zatem dziwnego, że kursy na to zdobienie wyrastają jak grzyby po deszczu. Wiele kobiet chce bowiem poznać tajniki tej metody, aby móc bezpiecznie wykonywać manicure hybrydowy. Czego powinnyście szukać w profesjonalnym kursie? Przede wszystkim informacji na temat, jak odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, aby móc bezpiecznie nałożyć lakier hybrydowy, jak idealnie wykonać zdobienie oraz jak bezpiecznie zdjąć lakier hybrydowy, aby płytka została nienaruszona. Te wiadomości powinny sprawić, że Wasze klientki chętnie będą odwiedzały stworzony przez Was salon.

Jednak to nie wszystko, co powinna wiedzieć i umieć profesjonalna stylistka paznokci. Kolejny kurs, który powinien ją zainteresować dotyczy stylizacji z użyciem żelu i akrylu. Tutaj poza teorią, będziesz miała szansę przejść praktyczne szkolenie, które pozwoli Ci nauczyć się, jak prawidłowo stylizować paznokcie przy użyciu tych dwóch produktów. Jeśli chcesz, możesz wybrać kurs, gdzie nauczysz się stylizacji przy użyciu obu metod lub taki, który pozwoli Ci na wykonywanie zabiegów jednym z produktów. Musisz mieć na uwadze, że akryl obecnie jest coraz mniej stosowany, ponieważ żele są równie mocne, jak on. Co jednak, jeśli klientka jest uczulona na drugi produkt? Warto zastanowić się nad dwoma sposobami.