Poza podstawą warto postawić na coś więcej

Kiedy stylizacja i zdobienie paznokci przestaje być dla Ciebie jedynie hobby lub sposobem na dorobienie po godzinach, musisz pomyśleć o profesjonalnych kursach, które sprawią, że będziesz wyróżniała się spośród innych stylistek. Pierwszymi, które na pewno powinny Cię zainteresować będą kurs podstawowy oraz ten ze zdobienia metodą hybrydową, żelową i akrylową. Następnie, jeśli zależy Ci na oryginalności, zdecyduj się na kolejne kursy doszkalające, które sprawią, że będziesz najlepsza w swoim fachu. Jakie to kursy i dlaczego warto na nie postawić? Odpowiedzi na postawione pytania szukaj w poniższym tekście.

Obsługa frezarki i manicure kombinowany – te szkolenia mogą się przydać

Frezarka to jedno z urządzeń, które z pewnością ułatwią Ci pracę z paznokciem, a co za tym idzie, przyspieszają wykonanie stylizacji. Aby zapewnić klientce 100% komfortu, musisz nauczyć się obsługi tego narzędzie. Wbrew pozorom nie należy ona do najłatwiejszych.

Kolejną stylizacją, której nazwa znana jest tak naprawdę tylko profesjonalnym stylistkom paznokci jest manicure kombinowany. Na czym polega ten zabieg? Jest to nic innego, jak dokładne usunięcie niepotrzebnego naskórka, które zostaje zwieńczone idealnym nałożeniem koloru na płytkę paznokcia. Nic trudnego? Niestety jesteś w błędzie. Cała trudność polega na tym, aby tak nałożyć lakier, żeby wyglądało to tak, jakby paznokieć wyrastał w wybranym przez klientkę kolorze. Zanim zaczniesz tak stylizować paznokcie, czekają Cię długie godziny ćwiczeń. Powinnaś jednak wiedzieć, że warto.