W co warto zainwestować, aby móc przeprowadzić profesjonalną stylizację paznokci?

Kiedy myślisz o tym, aby swoje hobby przekształcić w dochodowy biznes, nie myśl sobie, że będzie łatwo. Wiedza, nakłady finansowe na reklamę, sprzęt i miejsce, w którym będziesz prowadziła działalność to tylko niektóre aspekty, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę.

Zanim zatem zaczniesz wydawać ciężko zarobione pieniądze na swój nowy biznes, dobrze zastanów się nad tym, czy najnowsze stylizacje paznokci to coś, o czym zawsze marzyłaś. Jeśli jesteś o tym przekonana w 100%, zacznij działać.

Zanim otworzysz działalność – potrenuj

Każda z nas choć raz malowała paznokcie sobie lub swojej przyjaciółce. Czym innym jest jednak traktowanie tego zajęcia, jak zabawy, a czym innym wykonywanie stylizacji na co dzień o zarabianie na tym pieniędzy. Zanim zatem zainwestujesz w drogi sprzęt i szkolenia, potrenuj. Musisz bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że czym innym jest malowanie paznokci zwykłym lakierem, na jeden kolor, a czym innym tworzenie pięknych obrazków i stylizacji. Nawet, jeśli kupicie zestaw startowy, może minąć wiele czasu, zanim nauczycie się robić skomplikowane wzory na paznokciach. Co więcej najnowsze stylizacje paznokci wymagają pewnej ręki. Nie będziesz takiej miała, jeśli nie będziesz regularnie trenować malowania.

Jeśli nadal jesteś przekonana o tym, że stylizacja paznokci to coś, co chcesz robić profesjonalnie, przyszedł czas na wybór szkoleń. Zacznij od podstawowych, gdzie nauczysz się rozmaitych technik zdobienia. Te uzupełnij o dodatkowe, na których opowiedzą Ci o nowinkach produktowych, a także stylizacyjnych. Jeśli to będziesz miała już za sobą, przyszedł czas na wybór produktów i sprzętu.

Na rynku dostępnych jest kilka marek, które oferują pakiety startowe. W nich znajdziesz rzeczy, które potrzebne są do podstawowej stylizacji i które z pewnością pozwolą Ci rozpocząć pracę.
Zakładając, że swoją działalność będziecie opierać na tworzeniu manicuru hybrydowego, uzupełnionego o żelowe i akrylowe uzupełnianie paznokci, wybierzecie zestaw, w którym znajdą się:

  • lampa UV/LED;
  • baza;
  • top;
  • akryl/żel;
  • aceton;
  • cleaner;
  • waciki bezpyłowe;
  • pilnik/blok polerski;
  • kilka kolorów lakierów do paznokci.

Powyższy zestaw pozwoli Ci rozpocząć przygodę ze stylizacją paznokci. W miarę, jak będziesz nabierała wprawy lub miała więcej klientek, możesz rozszerzać gamę produktów o lakiery do tworzenia wzorów, pyłki, naklejki i inne rzeczy, które pozwolą Ci stać się najlepszą manikiurzystką w swojej okolicy.