Żel i akryl to dwie podstawowe metody przedłużania paznokci

Nie ulega żadnej wątpliwości, że żel i akryl są dwoma podstawowymi produktami, dzięki którym można przedłużyć paznokcie. Używają ich stylistyki w wielu salonach. Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg przedłużania z użyciem tych produktów? Pokrótce na to pytanie odpowiemy poniżej. Musicie jednak pamiętać o tym, że chcąc otworzyć działalność, która będzie opierała się na stylizacji paznokci, czeka Was kurs z przedłużania paznokci, na którym dowiecie się, jak prawidłowo przeprowadzić ten zabieg. Tylko po ukończeniu szkolenia i otrzymaniu specjalnych certyfikatów, będziecie mogły zapewnić swoje klientki , że wiecie co robicie, a zabieg jest w pełni bezpieczny.

Jak przedłużyć paznokcie używając żelu?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że przedłużanie paznokci przy użyciu żelu jest jedną z najpopularniejszych metod. Jak prawidłowo je wykonać? Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Co to znaczy? Przed nałożeniem żelu, płytkę należy wygładzić i osuszyć, aby żel mógł się przykleić. Pierwszym krokiem jest skrócenie paznokcia do długości palca, następnie należy zmatowić płytkę i odtłuścić ją specjalnym preparatem. Zanim położymy żel, dobrze jest jeszcze usunąć zbędny naskórek, który nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również może przeszkadzać w prawidłowym wykonaniu zabiegu. Robi się to dokładnie tak samo, jak przy klasycznym manicure.

Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniej formy, która pozwoli wybrać kształt paznokcia. Specjalną naklejkę nakleja się pod spodem paznokcia (dzięki temu łatwo ją można usunąć). Teraz można przystąpić do nakładania żelu. Kroplę preparatu nakładamy na środek, rozprowadzamy do żądanej długości i umieszczamy palec w lampie UV, której zadaniem jest utwardzenie. Zabieg powtarzamy kilkakrotnie, aż do uzyskania pożądanej grubości paznokcia. PO utwardzeniu odklejamy naklejkę, piłujemy żel do odpowiedniej długości o kształtu. Na koniec malujemy tak powstały paznokieć.